Design a site like this with WordPress.com
Для початку

Технічний аналіз біржових показників

Петрук Антоній Петрович

Студент ПНУ ім.Василя Стефаника, ПТБД-21(с)

Технічний аналіз — прогнозування зміни ціни в майбутньому на основі аналізу зміни ціни у минулому. У його основі лежить аналіз часових рядів ціни — «чартів» (від англ. chart). Окрім цінових рядів, в технічному аналізі використовується інформація про об’єми торгів та інші статистичні дані. Найчастіше методи технічного аналізу використовуються для аналізу цін, що змінюються вільно, наприклад, на біржах.

Інструменти торгівлі для денних трейдерів та технічних аналітиків складаються з графічних інструментів, які генерують сигнали для купівлі чи продажу, або які вказують на тенденції або закономірності на ринку.

1. Балансовий обсяг

Індикатор балансового обсягу (OBV), щоб виміряти позитивний і негативний потік  обсягу  цінних паперів з часом.

Індикатор являє собою загальну суму збільшення “гучності”. Збільшення обсягу – це кількість обсягу на день, коли ціна зросла. Низький обсяг – це обсяг в день, коли ціна падає. Кожен денний обсяг додається або віднімається від показника залежно від того, чи пішла ціна вище чи нижче.

Коли OBV зростає, це показує, що покупці готові втрутитися і підняти ціну вище. Коли OBV падає, обсяг продажу випереджає обсяг покупки, що свідчить про нижчі ціни. Таким чином, він діє як інструмент підтвердження тенденції. Якщо ціна та OBV зростають, це допомагає свідчити про продовження тенденції.

Трейдери, які використовують OBV, також стежать за  розбіжностями . Це відбувається, коли показник і ціна рухаються в різні боки. Якщо ціна зростає, але OBV падає, це може свідчити про те, що тенденція не підтримується сильними покупцями і може незабаром змінитися.

2. Лінія накопичення / розподілу

Одним з найбільш часто використовуваних показників для визначення  грошового потоку в цінний папір і поза ним є лінія накопичення / розподілу (A / D лінія).

Він схожий на показник балансового обсягу (OBV), але замість того, щоб враховувати лише   ціну закриття цінного папера на період, він також враховує  торговий діапазон  за період і де закриття по відношенню до цього діапазону . Якщо запас закінчується ближче до свого максимуму, індикатор надає обсягу більшої ваги, ніж якщо він закривається близько середньої точки свого діапазону. Різні розрахунки означають, що OBV працюватиме краще в одних випадках, а A / D – краще. 

Якщо лінія індикатора рухається вгору, це показує купівельний інтерес, оскільки акція закривається вище половини діапазону. Це допомагає підтвердити висхідний тренд. З іншого боку, якщо A / D падає, це означає, що ціна закінчується в нижній частині свого денного діапазону, і, отже, обсяг вважається негативним. Це допомагає підтвердити спадний тренд. 

Трейдери, які використовують АЦП, також стежать за розбіжностями. Якщо A / D починає падати в той час, як ціна зростає, це сигналізує про те, що тренд зазнає проблем і може змінитись. Подібним чином, якщо ціна знижується, а A / D починає зростати, це може сигналізувати про зростання цін.

3. MACD

Індикатор  розбіжності конвергенції ковзної середньої  (MACD) допомагає трейдерам побачити напрямок тренду, а також імпульс цієї тенденції. Це також забезпечує ряд торгових сигналів.

Коли MACD вище нуля, ціна перебуває у фазі зростання. Якщо MACD нижче нуля, він вступив у  ведмежий  період.

Індикатор складається з двох ліній: лінії MACD та сигнальної лінії, яка рухається повільніше. Коли MACD перетинається нижче сигнальної лінії, це означає, що ціна падає. Коли лінія MACD перетинається вище сигнальної лінії, ціна зростає. 

Дивлячись, на якій стороні нуля індикатор знаходиться на допомозі, визначає, яким сигналам слід слідувати. Наприклад, якщо індикатор вище нуля, слідкуйте за переходом MACD над сигнальною лінією для покупки. Якщо MACD нижче нуля, перетин MACD нижче сигнальної лінії може подавати сигнал про можливу  коротку торгівлю .

One thought on “Технічний аналіз біржових показників

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: